Warszawa jest smutna, a Wrocław przereklamowany

Jak kraj długi i szeroki ludzie w Google rzeczy wpisują. I chcąc nie chcąc tworzą też obraz miast naszych wojewódzkich. A jest on dość ciekawy – trochę w nim kompleksów, trochę rozczarowania i wiele pobożnych życzeń.

Z prostego zapytania “miasto jest” i zobaczenia sugestii algorytmu wyszukiwarki otrzymujemy całkiem ciekawy obraz kraju, w którym żyjemy. W końcu Polska jest… najważniejsza – jak widzę w pierwsze dopełnienie.

A zatem jedziemy:

— Białystok jest eko
— Bydgoszcz jest ósmym miastem, Toruń jest jaki
— Gdańsk jest kluczem do wszystkiego
— Kielce są potęgą
— Olsztyn jest stolicą województwa
— Szczecin jest piękny
— Gorzów jest zajebisty, Gorzów Wielkopolski nie istnieje, Zielona Góry – pusto
— Opole jest nad morzem
— Katowice są nasze
— Kraków jest stolicą
— Lublin jest największym miastem na wyżynie lubelskiej
- Łódź jest piękna
— Poznań jest z ciebie dumny
— Rzeszów jest piękny
— Warszawa jest smutna bez Ciebie
— Wrocław jest przereklamowany

Wychodzi na to, że jesteśmy regionalnymi patriotami. Lubimy miasta, w których mieszkamy (no może poza Wrocławiem) i szukamy dobrych stron. Najbardziej bezpłciowe są te województwa, w których mamy dwie stolice. Ludzie nie za bardzo wiedzą, co o nich myśleć. Przynajmniej według Googla.

Bo reszta miast jest piękna, kocha swoich mieszkańców, jest potęgą lub aspiruje do bycia stolicą.

Fajnie!

Zobacz również: Gadżetomania TV: Pixel Heaven - targi retro rozrywki okiem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Historia pewnej marynarki Jakie pierwsze trofeum, taki cały rok IPLA, robisz to źle! Moje przygody z polskim VOD Facebook wie, czy szybko się zakochasz i ile przetrwa Twój związek Ludziki z sygnalizacji świetlnej z całego świata. Jak bardzo się różnią? O co pytają na Wykopie? 10 dyskusji z ciekawymi ludźmi, z których można się wiele dowiedzieć Żuk kontra Windows XP. Kto wygra to starcie? Technomiłość XXI wieku. Ślub w grze MMO, związek na Skypie i seks z robotem Czyste szaleństwo! Rosjanie wspinają się na drugi najwyższy budynek świata Internauci potrafią! Samotny 10-latek ma 1,6 mln gości urodzinowych Epic. Laserowa klawiatura na każdym stole! Polacy nie chcą czytać książek? Dajcie im tanie e-booki, to zaczną. Book Rage pokazuje, że ta metoda działa Słynna scena z "Pana i pani Smith" odtworzona przez amatorów. Wyszło świetnie! Przestańmy się oszukiwać – gracze wcale nie chcą nowości 10 najbardziej nietypowych serwisów randkowych Zostań wilkiem, pstrągiem albo borsukiem. Najciekawsze symulatory zwierząt Okulary w lodowej oprawie - specjalnie na zimę! Ile zarabiają blogerzy i spece od Facebooka? Jedni 99 zł miesięcznie, a inni... Nerdoza, móżdżenie i chuchanie w kostki Nie tylko "House of Cards". Seriale z Internetu to przyszłość Najlepsze gry o sportach zimowych. Bądź jak Kamil Stoch i Adam Małysz! I Fresh pozwoli uniknąć bólu brzucha. Już nigdy nie zjemy przeterminowanych produktów Trzy nowe trendy, które psują świetne gry